Česká unie sportu podepsala Deklaraci o spolupráci s Českým rozhlasem

27.03.2014 10:59

Tisková zpráva

Zdroj: www.cuscz.cz

Předseda České unie sportu a místopředseda Českého olympijského výboru Miroslav Jansta a generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan podepsali Deklaraci o spolupráci mezi ČUS a ČRo.

Předseda ČUS Miroslav Jansta je novou formou spolupráce s ČRo velmi potěšen: „Je to velmi dobrá zpráva pro sportovní kluby a tělovýchovné jednoty sdružené v největším sportovním spolku v ČR – České unii sportu. Pro sportovní prostředí to znamená další zásadní krok ke zlepšení komunikace sportovních aktivit směrem k široké veřejnosti.“

„Jsem rád, že Český rozhlas může podpořit vedle profesionálního také amatérský sport. Během prvního roku spolupráce jsem se rozhodl udělit speciální podporu 5 sportovním akcím, jejichž klání bude oceněno Pohárem generálního ředitele Českého rozhlasu,“ prohlásil generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan.

Dohoda je uzavřena na čtyřleté období. Spolupráce se bude týkat především celostátního projektu „Sportuj s námi“ a dalších sportovních aktivit, jenž se budou v následujících letech odehrávat pod hlavičkou ČUS, jako jsou Sportovní hry seniorů, určené nejvyšší věkové kategorii sportovců či Firemní hry, které se budou konat v rámci společenské odpovědnosti firem.