Házenkářky DHK Baník Most nejúspěšnější kolektiv roku 2018 v Ústeckém kraji

26.03.2019 08:46

V pondělí 25.3.2019 proběhlo v Severočeském divadle opery a baletu v Ústí nad Labem slavnostní vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec roku 2018 - KRAJSKÉ FINÁLE!

Královnou sportu v Ústeckém kraji se stala šampionka z ringu Fabiana Bytyqi!

Andělská pěst Fabiana Bytyqi, hvězda ženského profesionálního ringu, se stala poprvé v historii nejúspěšnější sportovkyní roku Ústeckého kraje.

Drobná kráska z Ústí nad Labem na trůnu díky zisku titulu mistryně světa v roce 2018 vystřídala chomutovskou plavkyni a několikanásobnou vítězku Simonu Kubovou, dívčím jménem Baumrtovou. Ta skončila při pondělním vyhlášení v ústeckém divadle druhá.

„Brzy mě čeká obhajoba pásu, jsem v plné přípravě. Čeká mě životní zápas. Očekávám háky, zvedáky, pořádnou rvačku, živelný duel,“ řekla vítězka Fabiana Bytyqi.

Fabiana Bytyqi, držitelka světového pásu a vítězka ankety Nejlepší sportovec Ústeckého kraje 2018. | Foto: Deník/Karel Pech

V prestižní anketě uspěli házenkářky DHK Baník Most, které ovládli kategorii kolektiv dospělých!

6. místo mezi jednotlivci v kategorii dospělých vybojovala vítězka okresní ankety Dominika Müllnerová z DHK Banik Most.

Skvělé si vedla mezi jednotlivci mládeže Kamila Javorková z Plaveckého klubu Litvínov, která skončila na 3. místě.

Blahopřejeme!

CELKOVÉ POŘADÍ VŠECH KATEGORIÍ:

JEDNOTLIVCI DOSPĚLÍ:

1. Fabiana Bytyqi – box, SES Team Czech Republic.
Ústecká boxerka ze stáje Lukáše Konečného, nedávno 23 letá boxerka s přezdívkou Andělská pěst zaznamenala v roce 2018 další úspěchy, tím největším je titul mistryně světa organizace WBC.

2. Simona Kubová – plavání, TJ Slávie Chomutov.
Pod dívčím jménem Baumrtová mnohonásobná vítězka ankety, Plavkyně roku v ČR, česká rekordmanka, mistryně republiky. Na ME sedmá na 50 znak, překonala v roce 2018 jeden český rekord, celkem jich drží osm! Na MS v Číně sedmá na trati 100m znak, tři desetiny vteřiny od medaile, dvakrát sedmá na MS ve štafetě.

3. Adéla Citová – sportovní aerobik, juniorský fitness klub Louny.
Dokázala zvítězit na světovém šampionátu v nejprestižnější kategorii singl – ženy, zlato získala také na MČR. Na ME vybojovala stříbro. Byla také součástí tria, které vyhrálo MČR a ME, druhé bylo na MS.

4. Adam Lacko – motorismus, Buggyra Racing Litoměřice.
Vicemistr Evropy v závodech tahačů.

5. Jiří Motl – házená, HK FCC Město Lovosice.
Opět nejlepší střelec házenkářské Extraligy mužů (203 branek).

6. Dominika Müllnerová – házená, DHK Baník Most.
Stálice a ikona mostecké ženské házené. Müllnerová má šest českých titulů, zlato z Challenge Cupu, zlaté medaile z Českého poháru. Byla před devíti lety u toho, když Most postupoval do elitní soutěže. Je v mosteckém týmu jednou z nejúspěšnějších hráček a navíc si už dlouhé roky drží vysoký standard a je výraznou oporou týmu.

7. Tomáš Franta – plavání, TJ Slávie Chomutov.
Nejlepší český znakař, účastník ME v Glasgow, kde skončil dvanáctý na 100m znak, držitel pěti českých rekordů, mistr ČR. Třetí v anketě Plavec roku v ČR. Na MS v Číně jednadvacátý na 100m znak, dvacátý druhý na 200m znak.

8. Petr Bartůněk – plavání, Ústecká akademie plaveckých sportů.
1. místo MČR na 50 m prsa (zima) a 2. místo MČR 50 m prsa (léto), po úspěšné 20leté kariéře ukončil sportovní činnost.

9. Pavel Jezdinský – zápas, SO Zápas Teplice.
Mistr ČR v zápase řeckořímském ve váze do 87 kg a stříbrný na MČR v zápase ve volném stylu ve váze do 79 kg.Věnuje se i trénování.

10. Barbora Procházková – in-line alpine slalom, Lyžařský klub Jirkov.
2. místo na MS v obřím slalomu, 2. místo na MS v kombinačním závodu, 3. místo na MS ve slalomu. Mistrovství Evropy: 2. místo v týmové soutěži, 4. místo v paralelním slalomu. Mistr České republiky v obřím slalomu a vice-mistr ČR ve slalomu. Český pohár celkově 2. místo, Světový pohár celkově 15. místo. 1. místo na East Evrope open, více-mistr Slovenské republiky ve slalomu.