Nominovaní sportovci za březen:

Lenka Bešíková (Jazzmani Žatec, plavání)

Nadějná plavkyně i v březnu potvrzovala svou velmi dobrou výkonnost. Na Západočeském poháru v Plzni získala tři zlaté medaile. Letos bude usilovat o účast na Evropské olympiádě mládeže v Baku.

Martin Boček (FC Chomutov, fotbal)
Dvaačtyřicetiletý veterán táhne svými góly FC Chomutov. Boček se 14 zásahy patří mezi nejlepší střelce divizní skupiny. Fotbalový veterán je nezmar a řádí v Mostě, kde hraje místní ligu malé kopané. V malém fotbale si udělal jméno i v celorepublikové Superlize.

Michal Čupr (Slavoj Litoměřice, šerm)
Získal stříbro na závodech v Olomouci, kde nestačil pouze na tuzemskou seniorskou jedničku. Na Světovém poháru ve Vancouveru vybojoval vítězství ve skupině nad dvojnásobným mistrem světa Italem Pizzem. V eliminační části pak vypadl s další ikonou, Švýcarem Niggelerem, jenž je mistrem světa v družstvech.

Jakub Hora (FK Teplice, fotbal)
Březen patřil na Teplicku ofenzivnímu záložníkovi ze Stínadel. Svými góly pomohl k důležitým bodům proti Opavě i Plzni.

Jakub John (Judo Děčín, judo)
Nadějný děčínský judista vyhrál dobře obsazený pohár v Jablonci nad Nisou. Jakub v kategorii nad 100 kg všechny duely ukončil před časovým limitem.

Vít Šindelář (HC Slovan Ústí nad Labem, hokej)
Útočník juniorů, kteří v březnu vyhráli baráž o extraligu. Kvůli rozhodnutí svazu ale ani jeden z účastníků baráže nemá právo postupu do nejvyšší soutěže, jelikož nemá status České hokejové akademie. Šindelář se stal nejproduktivnějším hráčem Slovanu v baráži (7+8 v 6 zápasech).

Veronika Šípová (DHK Baník Most, házená)
Devatenáctiletá házenkářka byla více než rok mimo hru po nepříjemném zranění kolene v evropském poháru EHF. Prodělala operaci. Makala, rehabilitovala a vrátila se ve velkém stylu. V nejvyšší dorostenecké lize ve svém prvním zápase po téměř 13 měsících dala osm gólů Otrokovicím, o týden později nastřílela stejný příděl Veselí nad Moravou.