Představitelé ČUS v dějišti XXII. Zimních olympijských her

19.02.2014 13:29

Tisková zpráva

Zdroj: www.cuscz.cz

Předseda České unie sportu a místopředseda pro sport Českého olympijského výboru Miroslav Jansta a místopředseda ČUS a člen výkonného výboru ČOV Miroslav Pelta se společně s prezidentem ČR Milošem Zemanem a dalšími ústavními činiteli zúčastnili zahájení a prvních soutěžních dnů OH v Soči. Společný pobyt v dějišti her poskytl, mimo jiné, příležitost přiblížit klíčovým politikům ve správné atmosféře potřeby českého sportu.

„Jsem rád, že jsme si přímo na místě měli možnost prohlédnout jednotlivá sportoviště a získali tak objektivní informace o tom, jaké připravili pořadatelé podmínky pro Olympijské hry. Ujistili jsme se, že o naše sportovce je dobře postaráno a pro olympijské soutěže je vše připravené, jak má být,“ říká Miroslav Jansta.

„Soči mě velmi mile překvapilo. Pořadatelé olympiády mají propracovanou jak organizační stránku, tak celou infrastrukturu, která s konáním her souvisí. Příjemné je i to, že v jednom středisku chodíte v tričku a jste u moře a přitom v druhém jsou vynikající podmínky pro zimní sporty jako je lyžování či snowboarding. Je mi jen líto, že je kolem této události někdy zbytečně  negativní propaganda. Tahle olympiáda si to rozhodně nezaslouží,“ dodává místopředseda ČUS a člen výkonného výboru ČOV Miroslav Pelta.

Oba muži jsou nadšeni z dosavadních výsledků české výpravy a pevně věří, že se medailová sbírka našich sportovců do konce her ještě rozšíří.